دوستم

دوستی دارم که مدام حس می کند که دارد قضاوت می شود و بهمين خاطر هميشه مراقب رفتارش هست تا مبادا برداشتی بر خلاف ميلش بشود و گاه به خاطر برداشت ديگران دروغ به قول خودش مصلحتی هم می گويد و اينرا(در ظاهر) ازتوانايی خودش ميداند.نمی دانم آيا فضای من است که چنين ويژگی را در او بيدار می کند يا اينکه ؟؟؟؟‌......... شايد هم زمينه ی زندگی ، تربيتی ، اجتماعی،فرهنگی و.......... باعث چنين رفتاری ست . مدعی ست که بسيار پويا وتواناست نمی دانم چطور در اين زمينه رفتارکنم تا او را متوجه برداشت خودم بکنم ؟

/ 4 نظر / 9 بازدید
پسرک فضول

سلام، انسانها همیشه و همه جا این حس را به نوعی و با شدت و ضعف مختلف دارند. اگر نداشتند خودنمایی معنا پیدا نمیکرد. دوست شما مسیر اشتباهی را در شناسایی و داشتن این حس طی نمی کند او برای جبران و هدایت قضیه راه اشتباهی می رو. من فضول روانشناس نیستم ولی آنچیزی من برداشت می کنم آن است که ایشان به دلیل داشتن اشتباهاتی که به نظرش فاحش هم می آید ناچار به لاپوشانی به هر وسیله ای می شود حتی دروغ. به نظر من نوع رفتار شما با او نباید در جهت تأیید و یا تکذیب او باشد. به نوعی شاید به اعتنایی و القای این قضیه که همیشه و همه کس مواظب او نیستند بهترین راه حل باشد و از طرفی آنچیزی که من بالشخصه تجربه کرده ام برای افرادی که نوار والدشان قوی نیست و بیشتر کودک و یا بالغشان کار می کند بهترین راه گفتن حقیقت ماجراست و مطرح کردن آن با خودشان. موفق باشید. ارادتمند پسرک فضول

Zizi

سلام منظورتون کدوم برداشتتونه؟دروغگو بودن يا مدعی بودن يا عدم توانايی ايشون از نظر شما يا ....؟ آيا فکر نمی کنيد بهتره به دوستتون هم فرصت برداشت کردن رو بديد همانطور که به خودتون داديد؟ آيا بعنوان اولين قدم بهتر نيست نوع نگاهتون رو عوض کنيد شايد ... .

فائزه

سلام ُ‌ راستش اولين باری است که به وبلاگتون سر ميزدم. خب نوشته تون تقريبا تصويری بود از خيلی از آدمها. آدمهايی که به خاطر شايد غريبه بودن با خودشون ديگران رو برتر نشون ميدن تا باب طبع اونها رفتار کنند و بلکا پيش اونها عزيز باشن ُ خودشون که خودشون رو قبول ندارن. کاش بتونيد کمک اين دوستتون بکنيد چون اونوقت کلی کار خير انجام داديد به نظر من هر جور که رفتار کنيد البته هر چه درست تر بهتر فکر می کنم اونو به فکر بندازه. کاش يه کاری می کرديد بيشتر در مورد اين قضيه حرف بزنه و بعد يه جايی توی حرفهاش بهش اشتباهش رو نشون بديد. نمی دونم ولی اميدوارم موفق بشيد.

نسيم مهرباني

دوست خوبم ! همه مواردی که نام بديد ميتونه باعث چنين رفتاری در فرد بشه که متاسفانه در دراز مدت فرد دچار اضطراب و وسواس خواهد شد و ما به عنوان يه دوست ميتونيد با تاکيد بر نقاط مثبت و توانائيهای رفتاری واقعی ايشان در بالا بردن عزت نفس به او کمک کنيد و ديگر اينکه يه جوری به او بفمهانيد مهم نيست ديگران چه قضاوتی در مورد ما ميکنند مهم اين هست که ما آرامش داشته باشي و همانگونه که هستيم خود رو بپذيريم و دوست بداريم وقتی به اين باور برسيم ديگران هم ما را همانگونه که هستيم خواهند پذيرفت ..........پيروز باشيد